Propozície

 

 

Program

Sobota, 11.6.2016:

8:00 - 9.00          registrácia a prezentácia súťažiacich na parkovisku na Jahodnej 

9:30                    štart canicross

9:45                    štart bežci

10:00                  štart  nordic walking

12:30                  vyhlásenie víťazov

Ako sprievodný program budú po štarte pripravené súťaže pre deti. Štartovné na detské súťaže je zadarmo, všetky deti budú odmenené.

 

Miesto

Štart aj cieľ preteku je na Jahodnej pri Košiciach. Dopravu si zabezpečia pretekári sami, z Košíc premáva na Jahodnú MHD, autobus číslo 40.

 

Štartovné

 

Pri registrácii online sa rovno platí, výška štartovného pri online registrácii je 8 EUR, jediný spôsob platby pri online registrácii je platba kartou. Pri registrácii na mieste je štartovné 10 EUR.

V cene štartovného je účasť na preteku, meranie času čipovou časomierou, voda na trati a občerstvenie na chate Jahodná po preteku (párky/koláč a kofola/pivo/čaj), sprchy, úschova oblečenia pretekárov počas preteku. 

 

Poistenie

Účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne poistenie. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví súvisiace s účasťou na pretekoch, alebo cestou a pobytom v mieste ich konania. V prípade potreby je účastník povinný preukázať sa Preukazom poistenca zdravotnej poistovne. Pretekári do 18 rokov musia mať súhlas zákonného zástupcu.

 

Ubytovanie

Organizátor nezabezpečuje ubytovanie, možnosť rezervácie ubytovania na chate Jahodná je na adrese www.jahodna.sk.

 

Pravidlá a pokyny pre canicross

  • pes musí byť starší ako 1 rok
  • jeden súťažiaci môže trať absolvovať s jedným, alebo viacerými psami na vôdzke, alebo pripútanými ku psovodovi počas celých pretekov; porušenie tohto pravidla sa trestá diskvalifikáciou
  • prineste si so sebou: vodu a misku pre psíka, očkovací preukaz s platným očkovaním, nie mladším ako 3 týždne, nepremokavé topánky, náhradné teplé a suché oblečenie